Czyszczenie dachów


Nikogo nie dziwi, że odświeża się dom w środku i z zewnątrz. Robiąc takie prace remontowe warto przyjrzeć się również dachowi. Po wielu latach eksploatacji budynku dach wymaga oględzin technicznych. W przypadku uszkodzeń wzywa się dekarza, który łata przecieki wymieniając dachówki. Podstawowa funkcja dachu jest spełniona – nie przecieka.
Po wielu latach warto pomyśleć w jaki sposób można dachówkę odświeżyć i przywrócić dach do czasów, kiedy był montowany. Celem jest piękna, czysta płaszczyzna. Skoro ściany domu można odświeżyć to dach też powinno się wyczyścić. W ten sposób budynek będzie świetnie się prezentował.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest mycie dachów Poznań.
Zaletą tego pomysłu jest fakt, że proces ten przeprowadza wyspecjalizowana ekipa. Praca na dachu, to praca na wysokości. Jest ona niebezpieczna. Trzeba zabezpieczyć się przed przypadkowym upadkiem. Pracownik musi mieć odpowiednie obuwie, linki zabezpieczające, kask. Posługując się środkami chemicznymi i myjką ciśnieniową trzeba zachować szczególną ostrożność. Przeszkoleni specjaliści sprawią, że prace na dachu będą przebiegać sprawnie i bezpiecznie.
Można zlecić czyszczenie różnych rodzajów dachów. Popularna jest dachówka ceramiczna, blachodachówka oraz betonowe dachy.
Skutecznie stosując myjkę ciśnieniową usuwa się często rosnące glony, mech i porosty. Rosną one zwykle po stronie północnej. Strumień wody pod ciśnieniem dobrze usuwa rdzę, sadzę i inne zabrudzenia.
Za każdym przejściem myjki odsłania się oczyszczona warstwa dachu. Dach zaczyna przypominać ten sprzed wielu lat, kiedy był świeżo położony.
Odświeżone ściany i dach poprawią wygląd posesji. Dodatkowo dbając o kondycję dachówki przedłuża się jej żywotność oraz zmniejsza się koszty potencjalnych napraw. Po myciu odsłaniają się słabe punkty konstrukcji. Widać słabsze elementy i można je bez problemu wymienić. Wszystko to może zrobić za nas firma.
Po oczyszczeniu dachówki nie można zapomnieć o rynnach. Co pewien czas też należy je udrożnić i zadbać o swobodne odprowadzanie ściekającej wody.

Wszystko o czyszczeniu dachów: https://poznan-dekarstwo.pl/