Dbając o sen dziecka


Wielu młodych rodziców boryka się z problemem snu ich dziecka. Nierzadko zdarza się, że nawet roczne dziecko ani myśli o tym, by przespać spokojnie całą noc. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc rodzicom w tym dokuczliwym problemie.

Pamiętajmy, że nasze dziecko powinno pół godziny przed snem zjeść sycącą kolację, dzięki czemu w nocy nie zbudzi nas prosząc o na przykład mleko. Możemy do łóżeczka włożyć również butelkę z wodą, w razie, gdyby chciało mu się pić. Nie zapominajmy o ulubionej maskotce, do której nasza latorośl będzie mogła się przytulić w razie nocnych koszmarów. Kolejną rzeczą jest zapewnienie dziecku komfortu braku światła. Jeżeli nie mamy to postarajmy się zakupić do pokoju ciemne rolety, czy żaluzje drewniane poznań, tak aby nasza pociecha nie obudziła się w nocy. Zimą dzieci często budzą się przez katar powodowany przez suche powietrze, będące skutkiem działania kaloryferów, czy grzejników. Rozwiązaniem tego problemu będzie zakup nawilżacza powietrza, w formie tradycyjnej lub droższej elektrycznej wersji.

Dzieci są różne i nie ma uniwersalnego sposobu na każdą małą istotkę. Jednakże zazwyczaj konsekwencja w działaniach rodzica prędzej czy później przyniesie upragnione efekty.