Kurtyna paskowa


Kurtyna paskowa jest przegrodą wykonywaną z elastycznych pasów, które pomagają ograniczać przeciągi, zmniejszają utratę ciepła i chronią przed hałasem. Bardzo duży wybór pasów sprawia, że możliwe jest stosowanie ich w niemal każdej gałęzi przemysłu. Wspomniane pasy mogą być stosowane w ujemnych temperaturach. Ponadto nie szkodzi im wilgoć oraz są odporne na działanie najróżniejszych środków chemicznych.
Kurtyna paskowa jest zbudowana z pasów wykonanych z folii PCV oraz zawiesi służących do ich mocowania. Pasy PCV różnią się między sobą wymiarami oraz rodzajem użytej folii. Właśnie dzięki właściwościom folii PCV każda kurtyna paskowa może być dopasowana do:
– sposobu eksploatacji – pasy gładkie przeznaczone są dla ruchu pieszego, a wzmocnione wykorzystywane jest dla ruchu mechanicznego,
– warunków otoczenia takich jak na przykład: temperatura, wilgotność i siła wiatru,
– miejsca w którym dokonano montażu – szerokości wstęgi jest uzależniona wyłącznie od wysokości przegrody.
Najpopularniejszym zawiesiem ze wszystkich jest mocowanie grzebieniowe, zarówno stacjonarne, jak i przesuwne. Ogromną popularność zyskało dzięki następującym cechom:
– prostej i uniwersalnej budowie, która wiele ułatwia – ten sam wieszak może być zamocowany zarówno do ściany jak i do sufitu,
– bardzo łatwej i niezwykle szybkiej instalacji – montaż może wykonać niemal każdy, nawet dla osoby bez doświadczenia nie będzie stanowił on problemu. Jedynie na podstawie instrukcji uda się przymocować kurtynę paskową.
– pasy bez trudu mogą być zdejmowane i zakładane na wieszak wielokrotnie, bez użycia żadnych narzędzi,
– przystępnej cenie, dzięki której kurtyna paskowa jest dostępna niemal dla każdego.
Kurtyny paskowe są stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo mogą być używane w trudnych warunkach, takich jak na przykład: ujemne temperatury, obszary zagrożone wybuchem, pomieszczenia o podwyższonych wymaganiach higienicznych, które są w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Dopasowanie kurtyny paskowej do indywidualnych wymagań jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego typu pasów z folii PCV.

Więcej znajdziesz na: izolacyjnie.pl