Medycyna


Czy wiesz że jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest powiększanie ust? Najczęściej na ten zabieg decydują się kobiety, chociaż coraz częściej korzystają z niego także panowie. Wróćmy jednak do pań: powiększenie ust wykonuje się przeważnie u kobiet w wieku od 25 do 50 roku życia. Co ciekawe mężczyźni stanowią jedynie 5% wszystkich zabiegów. Z pewnością pewnością większości obiło się to sformułowanie o uszy, jednak jak dużo osób wie na czym dokładnie polega ten zabieg?

Jak wygląda powiększanie ust?
Medycyna estetyczna na przełomie ostatnich lat bardzo się rozwinęła. Dzięki postępowi technologicznemu, mieliśmy okazję zaobserwować postęp niemal w każdej dziedzinie – od elektroniki po rolnictwo. Musisz zatem wiedzieć, że istnieje cała masa sposobów na powiększenie ust. W tym artykule poznasz kilka z nich.

Kwas hialuronowy
Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to najpopularniejsza i zarazem najmniej inwazyjna metoda na to aby usta wyglądały pięknie i zdrowo. Tak zwane powiększenie występuje na skutek tego, że kwas ma zdolność do wiązania wody, przez co usta zwiększają swoją objętość.

Tłuszcz
Kolejna metoda na powiększenie ust, to przeszczepienie tkanki tłuszczowej. Jest to doskonały sposób dla osób, które boją się, że wystąpi u nich reakcja obronna na ciało obce, ponieważ w celu wstrzyknięcia tłuszczu w usta, najpierw pobiera się go z innej partii ciała. Dzięki temu można stwierdzić, że zabieg ten jest prawie naturalnym procesem.

Operacyjne powiększanie ust
Jest to zdecydowanie najbardziej inwazyjny zabieg ze wszystkich tutaj wymienionych. Na czym polega? Zabieg ten wykonuje się poprzez wycięcie fragmentu skóry nad górną wargą oraz zeszycie go z ustami. W ten sposób usta wydają się być większe oraz pełniejsze. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób o wąskiej górnej wardze.

Niezależnie od tego jakie ktoś posiada usta i jaka jest jego uroda, warto wspomnieć tu o tym, że wygląd w żaden sposób nie definiuje człowieka, dlatego zanim zdecydujesz się na powiększenie ust, zastanów się nad tym dwa razy.